F A Q

Tu znajdziesz listę najczęściej zadawanych pytań. Jeśli nie ma tu odpowiedzi na nurtujący Cię problem napisz do  artrosis(at)gmx.net.

Czy zdarzają się fałszywe plotki nt. zespołu?

Co sądzicie ludziach, którzy krytykują was w bardzo ordynarny sposób?

Czy są dostępne tabulatury Artrosis?

Czy Artrosis to rock gotycki?


P: Czy zdarzają się fałszywe plotki nt. zespołu?

O (Medeah): W życiu jest tak, że jednym powodzi się lepiej a innym gorzej. Jedni przyjmują to ze spokojem jako rzecz naturalną innych natomiast zżera zazdrość. W związku z tym czasami zdarza się że dochodzą do mnie dziwne wiadomości na mój temat. Jednym z większych absurdów jakie słyszałam, opowiada o tym że podczas trasy z Anathemą dawałam im nasze płyty, które potem podobno służyły jako podstawki. Nie wiem po co miałabym to robić ale taki zwyczaj istnieje chyba tylko u początkujących bandów które obdarowują idoli  swoimi kasetami demo. Artrosis jakiś czas już istniej, a Anathema nie jest moim ulubionym zespołem. Owszem dostali nasze płyty ale nie od nas lecz od naszego wydawcy i tylko dlatego że sami chcieli. To, że ktoś z zawiści trochę pomylił fakty, trudno. 

P: Co sądzicie ludziach, którzy krytykują was w bardzo ordynarny sposób?

O (Medeah): Ci ludzie ogrywają bardzo ważną rolę w promocji. Podczas gdy większość mediów pozytywnie podchodzi do naszych płyt, pewna grupa klakierów powoduje zamieszanie mówiąc, że jesteśmy najgorszym bandem jaki się pojawił. Poprzez rzucanie takich sprzecznych informacji o Artrosis wywołują oni zaciekawienie u osób które nie znają twórczości zespołu przez co prowokują ich do sięgnięcia po płytę pomimo wcześniejszego braku zainteresowania. Taki mechanizm zastosował między innymi Marilyn Manson na koncercie w Polsce. Im więcej ludzi mówiło jaki jest ohydny i brak mu jest smaku, tym więcej sprzedało się biletów. Myślę, że podobnie jest w naszym przypadku, ponieważ liczba sprzedawanych płyt ciągle rośnie :-).

P: Czy są dostępne tabulatury Artrosis?
O (Medeah): Niestety nie. Problem w tym, że nie ma kto ich napisać :(. W Artrosis nikt nie używa tabulatur - tym bardziej gitarzysta który gra tylko ze słuchu.

P: Czy Artrosis to rock gotycki?
O (Medeah): Jeżeli założymy, że rock gotycki nie zmienił się od czasów Bauhaus to odpowiedź brzmi - Nie. Termin rock gotycki został przypięty do Artrosis przez media i jako że nikt nie potrafił trafniej zaszufladkować tej muzyki tak zostało do dziś. Budzi to wiele kontrowersji wśród konserwatywnych gotów choć tak na prawdę jest to tylko niepotrzebne wzbudzanie emocji. Moim zdaniem jeśli ktoś koniecznie potrzebuje nazwy stylu dla Artrosis a nie odpowiada mu termin rock gotycki, może ją sobie sam wymyślić :-). Prawda leży zapewne gdzieś pośrodku i Artrosis porusza się gdzieś pomiędzy rockiem czy metalem gotyckim zahaczając w miarę potrzeb o elementy np. z dark wave, cold wave, rocka progresywnego, art rocka i zapewne paru innych. 

 

Powrót